मुस्लिम हजुरबुवालाई रक्सीको बोतलले मारेको अभियोगमा अस्ट्रेलियाली एक व्यक्तिलाई जेल सजाय

सिंगापुरको एक अदालतले एक वृद्धको हत्या गरेको अभियोगमा एक अस्ट्रेलियाली व्यक्तिलाई साढे पाँच वर्षको जेल सजाय सुनाएको छ ।एन्ड्रयू गोस्लिङले एउटै अपार्टमेन्ट कम्प्लेक्समा बस्ने एक जातीय मलय मुस्लिम परिवारलाई देखेका थिए र समूहमा वाइनको बोतल फ्याँकेका थिए।

यसले ७३ वर्षीय हजुरबुवालाई ठक्कर दियो, उनको मृत्यु भयो र उनकी श्रीमती घाइते भए।गोस्लिङले अदालतलाई बताए कि उनले बालीमा 2002 इस्लामिक आतंकवादी हमलाको बदलाको रूपमा काम गरेको थियो, जहाँ धेरै अष्ट्रेलियालीहरू मारिएका थिए।अदालतले उनको अपराध मुस्लिमहरूप्रति "धार्मिक शत्रुताको कार्य" भएको बताएको छ। उनलाई जघन्य कार्यबाट मृत्यु र गम्भीर चोट पुर्‍याएको अभियोगमा दोषी ठहर गरिएको थियो।

"यस्ता अपराधहरूले सिंगापुरको जातीय र धार्मिक सद्भावलाई गम्भीर रूपमा कमजोर पार्न सक्छ र यसलाई सहनु हुँदैन र दृढतापूर्वक व्यवहार गर्नुपर्छ," न्यायाधीश भिक्टर येओले भने। सिंगापुर 5.5 मिलियन मानिसहरूको बहु-जातीय, बहु-धार्मिक देश हो, जसमध्ये लगभग 16% मुस्लिमहरू छन्।
समाचार पढेर कस्तो लाग्यो?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Share This

Share this post with your friends!