नासिक प्रहरीले मस्जिदको १०० मिटर भित्र लाउडस्पीकरमा हनुमान चालिसा बजाउन प्रतिबन्ध लगाएको छ

india -राज ठाकरेले बारम्बार लाउडस्पीकरबाट अजान बजाउन प्रतिबन्ध लगाउन आह्वान गरे, मुस्लिम समुदायले मस्जिदहरूबाट लाउडस्पीकरहरू हटाउने मागलाई मानवीय कोणबाट हेर्नुपर्छ भनेका छन्  ।
नासिकका प्रहरी आयुक्तले सोमबार जेठ ३ गतेसम्म सबै धार्मिकस्थलमा लाउडस्पीकर प्रयोग गर्न अनुमति लिन निर्देशन दिएको आदेश जारी गर्दै नासिकका प्रहरी आयुक्त दीपक पाण्डेले म्यादपछि आदेश उल्लंघन गर्नेलाई कारबाही गरिने बताए ।
महाराष्ट्र नवनिर्माण सेना (MNS) का प्रमुख राज ठाकरेले राज्यभरका मस्जिदहरूबाट लाउडस्पीकरहरू हटाउन बारम्बार चेतावनी दिएपछि यो आदेश जारी गरिएको हो। आइतवार, ठाकरेले हिन्दूहरूलाई "मे 3  सम्म पर्खनुहोस्" र त्यसपछि मस्जिदहरूको अगाडि हनुमान चालिसा बजाउन आग्रह गर्नुभयो कि "लाउडस्पीकरहरू नहटाउनुहोस्" अजान, प्रार्थनाको लागि इस्लामिक आह्वान रिले।

उनले 'अजान' आह्वान रिले गर्नु भनेको धार्मिक भन्दा पनि सामाजिक मुद्दा हो र "यदि लाउडस्पीकरको प्रयोग जारी रह्यो भने उनीहरू (मुस्लिमहरूले) पनि लाउडस्पीकरमा हाम्रो प्रार्थना सुन्नुपर्नेछ" भनेर जोड दिए ।

ठाकरेको चेतावनीको पृष्ठभूमिमा, नासिकका प्रहरी आयुक्तले लाउडस्पीकरहरूमा हनुमान चालिसा वा भजन बजाउन अनुमति लिनुपर्ने बताए, एएनआई रिपोर्ट गरियो। जिल्लामा शान्ति सुरक्षा कायम गर्ने उद्देश्य रहेको भन्दै पाण्डेले अजान अघि र पछि १५ मिनेटभित्र हनुमान चालिसा वा भजन गर्न नपाउने बताए ।
समाचार पढेर कस्तो लाग्यो?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Share This

Share this post with your friends!