रुसी सेनाले चेरनोबिल नजिकै उच्च रेडियोधर्मी अफ-लिमिट क्षेत्रमा खाडल खने

चेर्नोबिल आणविक पावर प्लान्ट नजिकैको बहिष्कार क्षेत्रको उच्च रेडियोधर्मी क्षेत्रमा परित्याग गरिएको रूसी सैन्य स्थानहरू युक्रेनी अधिकारीहरूले बुधबार जारी गरेको ड्रोन फोटो देख्न सकिन्छ।

 युक्रेनी सेना द्वारा फिलिम गरिएको र युक्रेनको आणविक उर्जा प्लान्टहरूको राज्य-सञ्चालक एनरगोएटम द्वारा टेलिग्राममा जारी गरिएको - रेड फरेस्ट भनेर चिनिने क्षेत्रमा खाली खाडलहरू र परित्याग गरिएका सैन्य किल्लाहरूको खाडलहरू देखाउँदछ।

रोयटर्सका अनुसार सन् १९८६ को चेर्नोबिलमा भएको विष्फोटबाट विकिरण सोसिएपछि दर्जनौं वर्ग किलोमिटर पाइनका रूखहरू रातो भएपछि रातो वन  नाम आएको हो - विश्वको सबैभन्दा खराब आणविक प्रकोप।

ट्याङ्क ट्र्याकहरू र भारी विचलित जमिन पनि जंगलमा देख्न सकिन्छ - सम्पूर्ण चेर्नोबिल बहिष्करण क्षेत्रमा सबैभन्दा प्रदूषित क्षेत्र मानिन्छ - र त्यहाँ काम नगर्ने वा विशेष अनुमति नभएका जो कोहीको लागि सीमा बन्द छ।

विकिरण खतराहरू: गत शुक्रबार, Energoatom ले भन्यो कि यो अस्पष्ट थियो कि रूसी सेनाले रातो वनमा  के गरिरहेको थियो र यो सम्भव छ कि तिनीहरूले त्यहाँ खन्ने वा प्रवेश गर्दा महत्त्वपूर्ण विकिरण जोखिम प्राप्त गरेको हुन सक्छ।

बाक्लो रेडियोधर्मी धुलो भारी रूसी सवारी साधनहरु द्वारा लात सेनाहरु द्वारा सास फेर्न सक्छ, जो कि विकिरण विरोधी सुरक्षात्मक उपकरण नलगाएका थिए, प्लान्ट कामदारहरूले भने।

युक्रेनको युद्धको पहिलो हप्तामा चेरनोबिल रुसी सेनाको हातमा परेको थियो। बिहीबार, रुसी सेनाले आफ्नो इरादा छोड्ने घोषणा गर्यो र युक्रेनी कर्मचारीहरूलाई नियन्त्रण हस्तान्तरण गर्यो। प्लान्ट अब युक्रेनी अधिकारीहरूको नियन्त्रणमा छ।

Source -CNN

समाचार पढेर कस्तो लाग्यो?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Share This

Share this post with your friends!